A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége (MDOSZ) podcast-sorozatot indított. A táplálkozással kapcsolatos legégetőbb témákat taglalják közérthetően, több szemszögből megközelítve a félórás adásokban.
2023-08-04
A beszélgetésekben mindig szerepel dietetikus és legalább két olyan beszélgetőtárs is, akik az adott témával kapcsolatban más nézőpontot hoznak be. A műsorok messze túlmutatnak az egészséges táplálkozás népszerűsítésén, sokkal inkább vesznek górcső alá olyan jelenségeket, amelyek éppen az érdeklődés középpontjában állnak, legyen szó valamilyen divatos étkezési irányzatról, fogyókúráról, ételérzékenységekről vagy éppen a fenntarthatóságról – olvasható az MDOSZ közleményében.
Az első három rész épp ez utóbbi kérdéskörrel, a fenntartható táplálkozás irányzataival foglalkozik. A növényi alapú étrendek és a flexitáriánus táplálkozás jellegzetességeit és lehetőségeit a táplálkozástudományi szempontokon kívül élelmiszergyártói és fogyasztói oldalról is körbejárták az első adásban. Egy dietetikus, egy élelmiszerpolitikai elemző és egy élelmiszeripari cég képviselője arról beszélgettek, hogyan hatnak ezek a táplálkozási irányzatok az egészségre és a környezetre. Szerintük az élelmiszervásárlásnál az adott termék fenntartható előállítása is döntési szempont kellene, hogy legyen, mivel a globális élelmiszertermelés és a lakosság fogyasztási szokásai már túlságosan nagy terhelést jelentenek a Földnek.
Az első beszélgetés már visszahallgatható a Spotify-on vagy a Buzzsprouton, augusztusban pedig újabb rész várható. Ezt követően pedig olyan kurrens témákat dolgoznak majd fel, mint a (divat)fogyókúrák és a szuperfoodok, ősztől havi rendszerességgel.
Sok esetben szülőként későn vesszük észre, hogy milyen fontos lett volna gyermekünk pénzügyi tudatosságának fejlesztése. Ugyanez igaz az egészségtudatosságra is, amelyet szintén érdemes már gyerekkorban kialakítani, fejleszteni.
ElolvasomA Pénzcentrum körképében annak járt utána, mennyire jellemző, hogy pénztári megtakarításból fedezze valaki a jelzáloghitele havi törlesztőjének részét esetleg egészét. Miért éri meg? Mert így 20%-kal mérsékelhetjük a hitelterheinket.
ElolvasomA Semmelweis HELP névre hallgató applikáció és weboldal abban nyújt segítséget a szülőknek, hogy a gyermekeik betegsége, vagy balesete (égés, állati harapás, rovarcsípés stb.) esetén mikor kell elindulniuk az ügyeletre, kórházba, illetve otthon hogyan enyhíthetők az észlelt tünetek.
ElolvasomÚristen, milyen nehéz a gyerek iskolatáskája! – kiállt fel sok szülő mostanában. Sajnos ilyenkor derül ki, hogy a gyerek által választott trendi modell nem ideális mindennapi viselet. Érdemes megfontolni a gerincgyógyász szakorvos tanácsait táska, íróasztal vagy szék vásárlásakor.
ElolvasomA mai világban sajnos elég nehéz, bár nem lehetetlen betartani azokat a szabályokat, amelyekkel megőrizhetjük egészségünket – írja a Webbeteg.hu
Elolvasom